ANDRÁSSY

TOKAJSKÉ VINAŘSTVÍ ANDRÁSSY, MAĎARSKO – TARCAL

Vinařství ANDRÁSSY se nachází na jihu tokajské oblasti v městečku Tarcal bylo založeno v roce 1999. Vlastní 20 ha velmi kvalitních vinic, mezi nimiž vyniká vinice SZENT KERESZT. Jejich vína jsou skutečnými skvosty. Vyrábějí vína tradiční (ASZÚ) zrající v dubových sudech (oxidativní metoda výroby) a vína moderní (reduktivní technologie) z bobulí tokajských odrůd, kam patří také „velká“ suchá tokajská vína.

Vinařství Andrássy sídlí v původní rezidenci rodiny Andrássy, kde byl v roce 2007 otevřen špičkový pětihvězdičkový hotel s výbornou restaurací a rozsáhlým wellness centrem. Unikátem je  „vinotherapie“, což je ošetření tělovými přípravky a kosmetikou vyrobenou z tokajské Esence a ze zrníček bobulí tokajských odrůd vinné révy.

Tokajská vína Andrássy se vyjímají v nabídkových listech ve vícehvězdičkových hotelech a vybraných vinotékách v Budapešti. Byla oceněna řadou medailí v národních i mezinárodních soutěžích vín. Tokaji ASZÚ 6 puttonyos ročník 2000 získal zlatou medaili na mezinárodní soutěži vín v Shanghai.

V nabídce máme poslední archiv:

TOKAJI MUZEÁLIS ASZÚ
6 puttonyos
100 % odrůda FURMINT

2000
Alkohol:
11,5 obj.%
Kyselinka:
9,7 g/l
Zbytkový cukr:
163 g/l
Cena: 1980,-Kč